Specjalistyczny gabinet diabetologiczno-internistyczny           leczenie otyłości

Leczenie pacjentów z cukrzycą i otyłością oraz ich powikłaniami to moja pasja a pacjent chorujący na cukrzycę czy otyłość jest zawsze w centrum mojego zainteresowania.

Jestem lekarzem z wieloletnią praktyka lekarską w dziedzinie diabetologii (cukrzycy) i chorób wewnętrznych.

Swoje doświadczenie zdobywałam w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie oraz w Oddziale Endokrynologii i Diabetologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku. Byłam nauczycielem akademickim w Zakładzie Patofizjologii Akademii Medycznej w Białymstoku. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (EASD).

Posiadam certyfikat leczenia otyłości Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

Do leczenia pacjentów z cukrzycą podchodzę kompleksowo zwracając uwagę nie tylko na poziom cukru we krwi ale głównie na jego następstwa i związane z nim powikłania. Prowadzę edukację z zakresu diety, sposobów podawania insuliny, pomiaru cukru we krwi.

Prowadzę leczenie pacjentów chorych na otyłość, doradzam z zakresu stosowanej diety, aktywności fizycznej oraz leczenia farmakologicznego otyłości.

Regularnie poszerzam swoją wiedzę z zakresu diabetologii, obesitologii i chorób wewnętrznych uczestnicząc w kursach i konferencjach krajowych i międzynarodowych.

Oprócz leczenia cukrzycy i otyłości zajmuję się leczeniem chorób wewnętrznych.

 

Specjalizacje

 

Ukończone szkoły i miejsca pracy

 • Akademia Medyczna w Białymstoku, 1998r., Wydział Lekarski
 • Uniwersytet Medyczny w Warszawie, Klinika Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Klinika Diabetologii i Chorób Wewnętrznych

 

Moje publikacje

 • Maria Górska, Iwona Tarnowska: Sfingomieliny i sfingomielinazy osocza – ich rola w fizjologii i patologii. Medycyna metaboliczna 2003, tom VII, nr 1; 70-74,
 • Maria Górska, Elżbieta Barańczuk, Agnieszka Dobrzyń, Iwona Tarnowska: Podwyższona aktywność sekrecyjnej sfingomielinazy zależnej od jonów Zn 2+ w osoczu pacjentów z cukrzycą typu 2. Praca prezentowana na IX Zjeździe Naukowego Towarzystwa Diabetologicznego Łódź 2004,
 • Marek Czarkowski, Iwona Tarnowska; Nadczynność tarczycy a układ krążenia – wybrane zagadnienia patogenetyczne. – Polskie Archiwum Medycyny Wewnętrznej 2005 nr 4; 1003-1009.
 • Grzegorz Dzida, Iwona Tarnowska Rozpoczynani insulinoterapii w cukrzycy typu 2-długodziałający analog insuliny ludzkiej czy dwufazowy analog insuliny?; Diabetologia Praktyczna 2009;10;65-71.
 • Grzegorz Dzida, Iwona Tarnowska, Gajane Żurawska Dlaczego warto rozpocząć insulinoterapię w cukrzycy typu 2 od długodziałającego analogu insuliny. Założenia badania SOLVE. Diabetologia Praktyczna 2010;10;6
 • Grzegorz Dzida, Iwona Tarnowska Rozpoczynanie insulinoterapii w cukrzycy typu 2- wskazówki praktyczne Standardy Medyczne/Interna 2010;1;100-105
 • J. Sieradzki, T. Koblik, I. Tarnowska, M. Nazar Monografia insuliny Novo Rapid, Diabetologia Praktyczna 2010, seria Bibliotek Diabetologa pod kierownictwem J. Sieradzkiego
 • Iwona Tarnowska „Założenia programu edukacyjnego u pacjentów z pierwotnymi niedoborami odporności” w numerze specjalnym Polskiego Merkuriusza Lekarskiego 2011.

Iwona Tarnowska

Specjalista chorób wewnętrznych
i diabetologii

Opinie pacjentów ze Znanego Lekarza: Iwona Tarnowska, diabetolog Warszawa
Ponad 60 5-cio gwazdkowych opinii

„Bardzo konkretna wizyta przeprowadzona w trybie online. Dostałam odpowiednie wskazówki dotyczące postępowania z cukrzyca ciążowa wraz dokładnym objaśnieniem możliwości leczenia w przypadku nasilenia się tej przypadłości. Pani doktor robi wrażenie osoby kompetentnej i doświadczonej. Wizyta przebiegła w przyjaznej atmosferze. W razie potrzeby z pewnością zgłoszę się ponownie do tego lekarza.”

„Profesjonalizm i zrozumienie pacjenta. Mam pełna zaufanie do sposobu leczenia zaleconego przez Panią doktor. Dziękuję.”

„Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani Doktor szczegółowo odpowiadała na zadawane przeze mnie pytania , wyjaśniła na czym polega moje schorzenie. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Polecam :-)”

„Bardzo profesjonalna wizyta. Pani doktor jest dociekliwa i zaangażowana. Szybko nawiązuje dobry kontakt z pacjentem i stara się szerzej spojrzeć na problem pacjenta.”

„Konsultacja przeprowadzona w sposób rzeczowy i konkretny. Atmosfera miła, odpowiedzi wyczerpujące. Polecam.”

„Podobało mi się w czasie wizyty: punktualność, przyjemna atmosfera, czystość oraz wyczerpujące i jasne informacje lekarza”

„Świetna Pani Doktor. Zaangażowana i pomocna. Odpowiada na wszystkie pytania. Dla mnie 5/5. Serdecznie polecam.”

„Pani doktor wykazała się ogromną empatią ,szczegółowo zapoznała się z historią choroby męża , dokładnie wytłumaczyła planowany proces leczenia. Co dla mnie jest bardzo ważne nie izoluje mnie w czasie wizyty, a to jest dla mego męża bardzo ważne.”….

Jest tych opinii dużo, dużo więcej, bardzo serdecznie dziękuję za dobre opinie.